W sieci pojawiło się zdjęcie nowego elementu wyświetlacza dla inteligentnego głośnika HomePod

Autor: Nastya Bobkova | 19.04.2024, 03:34
W sieci pojawiło się zdjęcie nowego elementu wyświetlacza dla inteligentnego głośnika HomePod

Niedawny obraz opublikowany przez Kosutami pokazuje domniemany komponent wyświetlacza dla HomePod.

Co wiemy.

Obraz przedstawia okrągły, błyszczący szklany element, który jest przeznaczony do górnej części HomePod i jest znany z nowoczesnego designu. Element ten, według źródła, zastąpi obecny interfejs dotykowy.

Spekulacje na temat pojawienia się głośnika HomePod z wyświetlaczem są aktywnie dyskutowane od 2021 roku i wydaje się, że Apple faktycznie pracuje nad kilkoma opcjami produktu. Jedną z najprostszych opcji jest HomePod ze szklanym ekranem dotykowym.

Według analityka Bloomberga Marka Gurmana, Apple eksperymentuje również z wariantami HomePod z wbudowaną kamerą.

Ekran może wyświetlać podstawowe informacje o plikach multimedialnych odtwarzanych w aplikacjach takich jak Apple Music i Apple Podcasts. Wyświetlacz HomePod może również wyświetlać niektóre ważne powiadomienia, potencjalnie umożliwiając użytkownikom odbieranie połączeń telefonicznych i wiadomości.

Jednocześnie kod znaleziony w tvOS 17.4 potwierdził istnienie bardziej zaawansowanego prototypu HomePod, który ma wyświetlacz wielkości iPada mini 6.

Choć dokładna data premiery zaktualizowanego głośnika HomePod nie jest jeszcze znana, istnieje duże prawdopodobieństwo, że produkt ten pojawi się na rynku w niedalekiej przyszłości.

Źródło: MacRumors