Brytyjskie uniwersytety wdrażają zautomatyzowane systemy ochrony przed cyberzagrożeniami

Autor: Nastya Bobkova | 20.04.2024, 00:56
Brytyjskie uniwersytety wdrażają zautomatyzowane systemy ochrony przed cyberzagrożeniami

Uniwersytety w Wielkiej Brytanii stoją w obliczu poważnych wyzwań związanych z cyberbezpieczeństwem, ale teraz wykorzystują automatyzację do zwalczania ogromnych cyberzagrożeń.

Co wiemy.

Po serii cyberataków na Cambridge, Manchester i University of Wolverhampton, naukowcy stwierdzili, że należy podjąć środki w celu ochrony przed zagrożeniami cyfrowymi.

Jedną z głównych strategii było wprowadzenie zautomatyzowanych systemów, które wykrywają i zapobiegają cyberatakom, zmniejszając ryzyko dla sieci uniwersyteckich i danych. CIO Uniwersytetu w Salford podkreślił, że cyberataki mogą powodować ogromne straty finansowe, zwłaszcza w okresach dużego napływu studentów.

Instytucje edukacyjne, które mają dostęp do dużej ilości danych osobowych i własności intelektualnej, stają się atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców. Wiadomo, że motywy takich ataków mogą być różne - od oszustw finansowych po motywy polityczne.

Ochrona przed cyberzagrożeniami obejmuje nie tylko środki techniczne, ale także szkolenie personelu i wdrażanie strategii reagowania na incydenty.

Źródło: TechRadar