Apple wycofuje akcesoria FineWoven z powodu niskiej jakości

Autor: Helena Szczerbań | 21.04.2024, 20:01
Apple wycofuje akcesoria FineWoven z powodu niskiej jakości

Wygląda na to, że Apple w końcu wysłuchało skarg użytkowników i porzuciło akcesoria FineWoven.

Co to oznacza?

We wrześniu ubiegłego roku Apple usunęło skórzane akcesoria ze swojej oferty i zastąpiło je bardziej ekologicznym materiałem FineWoven. FineWoven można przetłumaczyć jako drobno tkany - jest to materiał mikrowłókninowy składający się w 68 procentach z poliestru pochodzącego z recyklingu. Etui na smartfony FineWoven kosztują 59 USD, portfele MagSafe 59 USD, uchwyty AirTag 35 USD, a paski do zegarków Apple Watch 99 USD.

Jednak użytkownicy natychmiast nie polubili tego materiału ze względu na jego niską trwałość i niską jakość: materiał szybko się ściera, a akcesoria popadają w ruinę.

Według autorytatywnego insidera Kosutami, który wcześniej wielokrotnie dostarczał wiarygodnych informacji na temat produktów Apple, firma zdecydowała się porzucić akcesoria FineWoven i zaprzestaje ich produkcji. W przyszłości firma może przestawić się na materiał inny niż skóra do produkcji akcesoriów premium.

Nawiasem mówiąc, wiosenna aktualizacja Apple nie zawierała żadnych nowych opcji kolorystycznych dla akcesoriów FineWoven, więc insider prawdopodobnie ma rację. Jednak akcesoria prawdopodobnie pozostaną w sprzedaży przez jakiś czas, zanim wyczerpią się w magazynach.

Źródło: @Kosutami_Ito