Plotka: Huawei Nova 13 otrzyma procesor Kirin 9010 i łączność satelitarną

Autor: Vlad Cherevko | 22.04.2024, 21:05
Plotka: Huawei Nova 13 otrzyma procesor Kirin 9010 i łączność satelitarną

Huawei, który niedawno wprowadził na rynek serię smartfonów Pura 70, koncentruje się teraz na serii Nova 13. Według przecieków od informatora Smart Pikachu, wszystkie telefony Nova 13 będą obsługiwać łączność 5G, co jest godne uwagi, ponieważ niektóre modele z serii Nova 12, takie jak podstawowy Nova 12 SE, są ograniczone do 4G.

Co wiadomo

Podczas gdy dokładny procesor dla Nova 13 pozostaje nieznany, informator sugeruje, że może on wykorzystywać nowy układ Kirin 9010, który zadebiutował w ostatnich smartfonach z serii Huawei Pura 70. Oczekuje się, że seria Nova 13 będzie wyposażona w zakrzywiony wyświetlacz o rozdzielczości 1,5K.

Szczegóły dotyczące aparatu są wciąż nieznane, ale insider sugeruje możliwość zastosowania tylnej kamery z obiektywem peryskopowym i obsługą zmiennej przysłony. Podaje się również, że nowa seria smartfonów skupi się na poprawie selfie, w tym na obecności podwójnych przednich kamer.

Krążą również plotki, że smartfony z serii Nova 13 będą obsługiwać technologię dwukierunkowej komunikacji satelitarnej Beidou. Funkcja ta pozwoli użytkownikom wysyłać i odbierać wiadomości za pośrednictwem satelitów Beidou, nawet w obszarach bez zasięgu sieci naziemnej.

Seria smartfonów Huawei Nova 13 ma zostać zaprezentowana w drugim kwartale 2024 roku.

Źródło: Gizmochina