Microsoft dąży do współpracy z Samsungiem w celu wzmocnienia możliwości AI

Autor: Vlad Cherevko | 23.04.2024, 00:42
Microsoft dąży do współpracy z Samsungiem w celu wzmocnienia możliwości AI

Nadchodzi era sztucznej inteligencji, a największe światowe firmy szukają nowych partnerstw, aby wzmocnić swoje możliwości w tym zakresie. Microsoft, mając nadzieję na partnerstwo z Samsungiem, zaplanował szczyt między obiema firmami w przyszłym miesiącu.

Co wiadomo

Szef działu półprzewodników Samsunga, Kyung Kye-hyun, został zaproszony na MS CEO Summit 2024, który odbędzie się 14 maja w Redmond w stanie Waszyngton. Założyciel Microsoftu Bill Gates i dyrektor generalny Satya Nadella odbędą prywatne spotkania z szefem działu półprzewodników Samsunga, aby znaleźć nowe obszary współpracy w celu wspierania partnerstw w zakresie sztucznej inteligencji.

Microsoft jest podobno zainteresowany badaniem możliwości wspólnego opracowywania i dostarczania chipów AI z Samsungiem. Firma może być również zainteresowana wykorzystaniem niektórych swoich usług oprogramowania AI na urządzeniach elektronicznych Samsunga. Duża część pracy jest wykonywana przez usługi AI Google w Galaxy AI, a Microsoft ma nadzieję, że jego usługi zostaną również zintegrowane z pakietem aplikacji Galaxy AI Samsunga, który jest obecnie dostępny na 100 milionach urządzeń i będzie się rozwijał w nadchodzących latach.

Oprócz Samsunga, Microsoft zaprosił również kadrę kierowniczą z SK Hynix, LG Electronics i SK Telecom. Eksperci podkreślają, że zaproszenia dla kierownictwa wiodących firm technologicznych w Korei Południowej przez Microsoft nie zdarzają się zbyt często. Świadczy to o powadze intencji Microsoftu do budowania sojuszy, które przyczynią się do jego sukcesu w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Źródło: The Korea Economic Daily, Sammobile