Perplexity pozyskuje ponad 250 milionów dolarów na rozwój własnej wyszukiwarki AI

Autor: Dmitro Koval | 23.04.2024, 21:28
Perplexity pozyskuje ponad 250 milionów dolarów na rozwój własnej wyszukiwarki AI

Perplexity, startup zajmujący się wyszukiwarką opartą na sztucznej inteligencji, przyciąga uwagę znaczącą rundą finansowania, która ma na celu zebranie ponad 250 milionów dolarów i wycenić firmę na 2,5-3 miliardy dolarów.

Co wiemy.

Znane fundusze, takie jak NEA i IVP, rozważają udział w projekcie, chociaż decyzja może zależeć od podejścia Perplexity do obecnych inwestorów, a nie od dywersyfikacji. Koncentracja startupu na włączeniu różnorodnych dużych modeli językowych wyróżnia go na rynku sztucznej inteligencji.

Pomimo krótkiego istnienia od 2022 roku, Perplexity może pochwalić się imponującą listą inwestorów, w tym funduszami venture capital, takimi jak Sequoia, partnerami strategicznymi, takimi jak Nvidia, oraz znanymi osobistościami, takimi jak Jeff Bezos i naukowiec Meta AI Yann LeCun.

Szybkie pozyskiwanie funduszy przez Perplexity jest zgodne z trendami w sektorze sztucznej inteligencji, odzwierciedlając zaangażowanie firmy w ukierunkowane rozwiązania, a nie modele wielofunkcyjne. Koncentrując się na wyszukiwaniu i możliwościach korporacyjnych, startup zamierza wykorzystać zainteresowanie rynku i zająć się wysokimi kosztami rozwoju sztucznej inteligencji.

Źródło: Tech Crunch