10 milionów plastikowych butelek: jak Samsung stworzył serię Galaxy S24

Autor: Vlad Cherevko | 24.04.2024, 00:59
10 milionów plastikowych butelek: jak Samsung stworzył serię Galaxy S24

Aby uczcić Dzień Ziemi 2024, Samsung udostępnił informacje o tym, jak firma zmniejsza swój ślad węglowy. W szczególności w nowej serii Galaxy S24 Samsung był w stanie wykorzystać aluminium, szkło i plastik z recyklingu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz urządzeń.

Co wiadomo

Firma twierdzi, że do końca 2024 roku seria S24 będzie w stanie wykorzystać około 110 ton aluminium pochodzącego z recyklingu. Ponadto Samsung postawił sobie za cel wykorzystanie 100 ton plastiku z recyklingu do 2025 roku, co odpowiada prawie 10 milionom pustych plastikowych butelek.

Wysiłek ten jest częścią ciągłego procesu produkcyjnego Samsunga. Na przykład w 2022 roku firma wykorzystała przetworzone, wyrzucone sieci rybackie do stworzenia komponentów do swojej serii Galaxy S22. Samsung współpracował również z Programem Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju, aby wzmocnić swoje zrównoważone praktyki.

Jednak pomimo przejrzystości firmy Samsung w zakresie podejmowanych decyzji biznesowych, nadal pozostają pytania dotyczące e-odpadów. Na przykład wielu użytkowników zauważyło brak kompatybilności wstecznej w Galaxy Tab S9 wydanym w 2023 roku, zwłaszcza w zakresie akcesoriów. Prawdopodobnie należy rozważyć dodatkowe sposoby, w jakie Samsung może zmniejszyć swój ślad węglowy, zwłaszcza biorąc pod uwagę udział akcesoriów w tym problemie.

Źródło: Android Police