Dwugodzinna reguła Steam została zmieniona: gracze nie będą już mogli grać w gry za darmo przed premierą, a następnie otrzymać zwrot pieniędzy.

Autor: Anton Kratiuk | 24.04.2024, 18:52
Dwugodzinna reguła Steam została zmieniona: gracze nie będą już mogli grać w gry za darmo przed premierą, a następnie otrzymać zwrot pieniędzy.

Valve ogłosiło ważne zmiany w polityce zwrotów pieniędzy za gry zakupione w cyfrowym sklepie Steam.

Co wiadomo

Zgodnie z zasadami Steam, kupujący mogą spędzić dwie godziny grając w grę, zachowując opcję zwrotu pieniędzy po jej zwróceniu.

Niektórzy użytkownicy nadużywali tej funkcji, kupując edycje rozszerzone lub zamówienia przedpremierowe, które dają dostęp do gier przed ich premierą. W ten sposób użytkownicy mogli grać przez nieograniczoną ilość czasu przed premierą i dwie godziny po premierze.

Oczywiście w tym czasie można było całkowicie ograć niektóre gry i zażądać za nie zwrotu pieniędzy.

Valve zlikwidowało tę lukę w zasadach i teraz upragnione dwie godziny są odliczane podczas przedpremierowego dostępu do gier. 14-dniowy okres zwrotu pieniędzy rozpoczyna się od oficjalnej daty premiery gry.

Zmiany w odpowiednim paragrafie w regulaminie Steam

Było:

Jeśli zamówiłeś przedmiot w przedsprzedaży na Steam i zapłaciłeś za niego cenę, będziesz mógł poprosić o zwrot pieniędzy w dowolnym momencie, dopóki przedmiot jest jeszcze dostępny. Standardowa polityka zwrotów (14 dni/2 godziny) zacznie obowiązywać po premierze.

Stahl:

Jeśli kupisz grę na Steam przed oficjalną datą premiery, zasady dotyczące dwugodzinnego limitu czasu gry będą miały zastosowanie do zwrotów, ale 14-dniowy okres zwrotu rozpocznie się dopiero po oficjalnej dacie premiery. Na przykład, jeśli zakupisz grę w ramach wczesnego dostępu lub rozszerzonego dostępu, cały czas spędzony w grze będzie wliczany do dwugodzinnego limitu zwrotów. Jeśli zamawiasz grę w przedsprzedaży, w którą nie możesz zagrać przed datą premiery, możesz poprosić o zwrot pieniędzy w dowolnym momencie przed premierą, a standardowy 14-dniowy i dwugodzinny okres zwrotu rozpocznie się w dniu premiery gry.

Źródło: Steam