Samsung Galaxy Flip 6: plotki o przestarzałym procesorze okazały się nieprawdziwe

Autor: Vlad Cherevko | 25.04.2024, 17:13
Samsung Galaxy Flip 6: plotki o przestarzałym procesorze okazały się nieprawdziwe

W świetle ostatnich plotek, że nowy Samsung Galaxy Flip 6 będzie napędzany przestarzałym procesorem Snapdragon 8 Gen 2, nasi koledzy z SamMobile postanowili przeprowadzić własne dochodzenie. Okazało się, że informacja o starym procesorze została oparta na fałszywym wyniku testu w Geekbench.

Co wiadomo

Według SamMobile, urządzeniem wykorzystanym do sfałszowania wyników testu był model Galaxy S23 Ultra wydany w Japonii. Model ten ma nietypowy numer modelu SCG20, który mógł pomóc ukryć jego prawdziwą tożsamość.

Ukryty numer modelu Galaxy S23 Ultra w fałszywym teście porównawczym Geekbench

Dodatkowo, SamMobile potwierdził, że wcześniejszy wynik Geekbench wskazujący, że Galaxy Flip 6 będzie napędzany procesorem Snapdragon 8 Gen 3 jest autentyczny. Tym samym model Flip 6 z przestarzałym procesorem Snapdragon nigdy nie istniał. Nie jest to model testowy, wariant Fan Edition ani downgrade.

Fani Galaxy Flip mogą się nie martwić: nadchodzący model nie będzie słabszy od swoich poprzedników. Oczekuje się, że Samsung zaprezentuje Galaxy Flip 6 nowej generacji podczas wydarzenia Unpacked tego lata. Jak informowaliśmy wcześniej, wydarzenie to odbędzie się 10 lipca.

Źródło: SamMobile