Google Meet ułatwia przełączanie połączeń między urządzeniami

Autor: Vlad Cherevko | 26.04.2024, 19:24
Google Meet ułatwia przełączanie połączeń między urządzeniami

Google Meet, usługa wideokonferencyjna Google, wprowadziła nową funkcję, która znacznie ułatwia przełączanie połączeń między różnymi urządzeniami.

Co wiadomo

Aktualizacja umożliwia użytkownikom płynne przenoszenie połączeń z jednego urządzenia na drugie, co jest szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy bateria na jednym z urządzeń jest na wyczerpaniu lub gdy do wyświetlenia prezentacji lub dokumentu potrzebny jest większy ekran.

Użytkownicy mogą teraz rozpocząć rozmowę na smartfonie i łatwo przełączyć się na laptopa lub tablet bez przerywania połączenia, po prostu naciskając przycisk "Przełącz". Funkcja ta działa również w odwrotnej kolejności, umożliwiając użytkownikom przełączenie połączenia z powrotem na urządzenie mobilne, jeśli muszą się przemieścić.

Dostępna jest również nowa funkcja, która umożliwia dołączenie do rozmowy w dwóch miejscach. W ten sposób połączenie może być aktywne na dwóch urządzeniach jednocześnie.

Korzystanie z tej funkcji nie wymaga wiele czasu. Podczas połączenia otwórz to samo łącze na urządzeniu, na które chcesz się przełączyć i naciśnij niebieski przycisk "Przełącz" (zastępuje on przycisk "Dołącz"). A jeśli chcesz być na dwóch urządzeniach, dotknij "Więcej opcji dołączania" i wybierz "Dołącz także tutaj".

Google ma nadzieję, że ta nowa funkcja poprawi użyteczność Google Meet i pomoże zatrzymać użytkowników, którzy mogą szukać alternatyw z bardziej elastycznymi opcjami. Aktualizacja jest już dostępna dla wszystkich użytkowników Google Meet.

Źródło: Blog Google