Gmail na Androida oferuje teraz funkcję tworzenia podsumowań wiadomości e-mail przy użyciu Gemini AI.

Autor: Vlad Cherevko | 27.04.2024, 13:20
Gmail na Androida oferuje teraz funkcję tworzenia podsumowań wiadomości e-mail przy użyciu Gemini AI.

Aplikacja Gmail na Androida wkrótce otrzyma funkcję podsumowywania wiadomości e-mail opartą na sztucznej inteligencji. Nowa funkcja jest obecnie testowana i wkrótce powinna być dostępna dla wszystkich użytkowników.

Co wiadomo

Programista Assemble Debug z portalu Android Authority był w stanie aktywować nową funkcję w wersji 2024.04.21.626860299 beta aplikacji Gmail. Odkrył, że funkcja podsumowania wiadomości e-mail Gemini jest wdrażana w aplikacji. Był w stanie aktywować nową funkcję za pomocą niektórych flag, aby dowiedzieć się, jak działa podsumowanie wiadomości e-mail w Gmailu.

Gdy opcja stanie się dostępna, użytkownicy zobaczą przycisk "Podsumuj tę wiadomość" pod tematem wiadomości e-mail. Kliknięcie go spowoduje wygenerowanie szybkiego podsumowania wiadomości e-mail. Powinno to być szczególnie przydatne w przypadku długich wiadomości e-mail z dużą ilością tekstu i innych szczegółów. Będziesz także mógł ocenić jakość podsumowania, klikając przyciski "lubię to" i "nie lubię" poniżej tekstu podsumowania. Prawdopodobnie pomoże to Google ulepszyć możliwości podsumowywania w Gemini AI. Pojawi się również przycisk umożliwiający skopiowanie podsumowania do schowka.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowa funkcja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników. Ale sądząc po tym, że opcja jest prawie gotowa, z wyjątkiem poprawek drobnych szczegółów, jej wydanie powinno nastąpić wkrótce.