Producent Peloton zamierza przebiec maraton na cześć Apple Watch

Autor: Nastya Bobkova | 28.04.2024, 05:13
Producent Peloton zamierza przebiec maraton na cześć Apple Watch

Jesse Malone, producentka Peloton z Nowego Jorku, przygotowuje się do maratonu w Waszyngtonie, aby uczcić roczną rocznicę momentu, w którym jej Apple Watch uratował jej życie. W maju 2023 r. zegarek powiadomił Malone o możliwym migotaniu przedsionków, co pozwoliło jej natychmiast zwrócić się o pomoc medyczną.

Co wiemy

Malone nie zauważyła żadnych objawów podczas ćwiczeń na rowerze stacjonarnym, ale jej zegarek Apple Watch wykrył wysokie tętno, co skłoniło ją do szukania pomocy. Lekarze zdiagnozowali u niej migotanie przedsionków.

Pomimo braku historii rodzinnej lub problemów z sercem, Malone zmieniła swój styl życia, ograniczyła kofeinę i alkohol oraz zaczęła zwracać większą uwagę na zdrowe odżywianie i sen. Jest również aktywnie zaangażowana w sport i trenuje do maratonu, aby uczcić swój powrót do zdrowia i podkreślić znaczenie zdrowego stylu życia.

Historia Malone pokazuje, jak technologia, taka jak Apple Watch, może być korzystna dla zdrowia, a nawet ratować życie, nawet tym, którzy uważają się za zdrowych.

Migotanie przedsionków jest poważnym schorzeniem, które może przebiegać bezobjawowo i prowadzić do poważnych konsekwencji, dlatego tak ważna jest szybka diagnoza, aby zapobiec powikłaniom.

Źródło: AppleInsider