Nieoczekiwane: nowy iPad Pro może otrzymać procesor M4, a nie M3

Autor: Helena Szczerbań | 28.04.2024, 16:41
Nieoczekiwane: nowy iPad Pro może otrzymać procesor M4, a nie M3

Za półtora tygodnia, 7 maja, Apple zorganizuje prezentację, na której zaprezentuje nowe tablety iPad Air i iPad Pro. Wydawać by się mogło, że liczne przecieki ujawniły już kluczowe cechy nowych produktów, ale niewykluczone, że Apple ma jeszcze kilka atutów do wykorzystania.

Co to oznacza

Wcześniej spodziewano się, że zaktualizowany iPad Pro otrzyma wyświetlacze OLED w dwóch rozmiarach (11 i 13 cali), procesor M3 i przeprojektowany układ przedniej kamery. Jednak Mark Gurman z Bloomberga nieoczekiwanie poinformował, że Apple może pominąć aktualizację M3 i od razu wyposażyć iPada Pro w procesory M4.

Według Marka, kluczową nowością w chipie M4 będzie zaktualizowany Neural Engine, który poprawi wydajność w zadaniach związanych ze sztuczną inteligencją. Uważa on, że Apple będzie sprzedawać następnego iPada Pro jako urządzenie oparte na sztucznej inteligencji.

Trzeba przyznać, że nie jest jasne, jakie dokładnie funkcje sztucznej inteligencji Apple będzie w stanie teraz zaprezentować. W końcu większość oprogramowania sztucznej inteligencji jest planowana na iOS 18, który zostanie zaprezentowany na WWDC w czerwcu.

Tak czy inaczej, prezentacja już wkrótce, więc nie trzeba będzie długo zgadywać.

Źródło: Bloomberg