Google rozszerza dostępność Gemini: nowy skrót Chrome do wyszukiwania mobilnego

Autor: Nastya Bobkova | 30.04.2024, 23:16
Google rozszerza dostępność Gemini: nowy skrót Chrome do wyszukiwania mobilnego

Google nadal rozszerza możliwości swojej aplikacji mobilnej Gemini o większą dostępność międzynarodową i nowe funkcje. Po aktualizacji gemini.google.com na początku marca, użytkownicy Chrome mają teraz wygodny skrót @gemini, który pozwala im szybko przeszukiwać aplikację mobilną Gemini bezpośrednio z paska adresu przeglądarki.

Co wiemy

Podjęto znaczne wysiłki w celu rozszerzenia obsługi językowej aplikacji mobilnej. Począwszy od angielskiego, japońskiego i koreańskiego, Gemini obsługuje teraz hiszpański (LATAM Spanish), francuski, portugalski (brazylijski portugalski), chiński, włoski i niemiecki.

Aplikacja jest teraz dostępna we wszystkich krajach obsługiwanych przez Google, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii, UE i Szwajcarii.

Google aktywnie pracuje nad obsługą różnych funkcji za pośrednictwem Asystenta Google, dzięki czemu dostęp do Gemini jest jeszcze wygodniejszy. Aplikacja jest również dostępna za pośrednictwem aplikacji Google Search na iOS z wbudowanym przełącznikiem u góry.

Nowa funkcja rozszerzeń umożliwia użytkownikom szybki dostęp do ważnych informacji dostarczanych przez usługi takie jak Google Flights, Google Hotels, Google Maps, Google Workspace i YouTube za pośrednictwem Gemini.

Źródło: 9to5Google