Globalna premiera smartfonów Huawei Pura 70 potwierdzona

Autor: Vlad Cherevko | 02.05.2024, 00:23
Globalna premiera smartfonów Huawei Pura 70 potwierdzona

Huawei niedawno ogłosił w Chinach swoją nową flagową serię smartfonów Pura 70. Teraz ujawniono, że urządzenia te będą wkrótce dostępne również na rynku globalnym.

Co wiadomo

Smartfony Huawei Pura 70 i Pura 70 Pro zostały zauważone na stronie internetowej SIRIM w Malezji z numerami modeli odpowiednio ADY-LX9 i HBN-LX9. Potwierdza to, że globalne modele już istnieją.

Wzmianka o Huawei Pura 70 i Pura 70 Pro w bazie danych SIRIM

Jak dotąd nie znaleziono jednak śladu modeli Huawei Pura 70 Pro+ i Pura 70 Ultra, które są dwoma najpotężniejszymi wariantami zapowiedzianymi przez firmę. Oczekuje się, że modele te pojawią się również na rynku globalnym, przynajmniej model Ultra. Wszystkie cztery smartfony są zasilane przez procesory Kirin, ale wykorzystują różne modele. Huawei Pura 70 jest zasilany przez Kirin 9000S1, podczas gdy pozostałe trzy modele wykorzystują nowy 7 nm procesor Kirin 9010.

Najciekawszym telefonem z tej serii jest Huawei Pura 70 Ultra. Jest on wyposażony w najwyższej klasy aparat fotograficzny. Po raz pierwszy Huawei zastosował 1-calowy sensor, a także sensor shift OIS, nie wspominając o zmiennej przysłonie. Czujnik aparatu jest również wysuwany, co również odgrywa rolę w fotografii.

Kiedy te urządzenia pojawią się na rynkach poza Chinami, zostaną zainstalowane bez usług Google z powodu zakazu w USA. Zamiast tego zostaną zainstalowane własne usługi Huawei.

Źródło: TechNave