Główny sensor aparatu Galaxy S25 Ultra może nie ulec żadnym zmianom

Autor: Vlad Cherevko | 02.05.2024, 02:58
Główny sensor aparatu Galaxy S25 Ultra może nie ulec żadnym zmianom

Według przecieków, flagowy smartfon Samsung Galaxy S25 Ultra nowej generacji nie będzie zawierał znaczących zmian w aparacie. Może to rozczarować niektórych fanów marki.

Co wiadomo

Insider Ice Universe omówił obecny wybór Samsunga, aby wybrać płaską konstrukcję w Galaxy S24 Ultra i wyraził opinię, że płaskie panele w konstrukcji smartfona mogą stanowić problem dla firmy, gdy nadejdzie czas na wprowadzenie większych i grubszych czujników aparatu w porównaniu do urządzeń o zakrzywionej konstrukcji.

Nie oznacza to jednak, że moduły kamer w Galaxy S25 Ultra pozostaną niezmienione. Istnieje możliwość, że Samsung zaktualizuje ultraszerokokątny i teleobiektyw w nowym urządzeniu. Ponadto Samsung może zaoferować optymalizacje poprzez oprogramowanie, które jeszcze bardziej poprawi jakość obrazu głównego aparatu.

Oprócz modelu Ultra, standardowe Galaxy S25 i Galaxy S25 Plus są również podobno wyposażone w ten sam 50-megapikselowy czujnik główny, co Galaxy S24 i Galaxy S23. Oczekuje się jednak, że lepsza jakość zdjęć zostanie wprowadzona poprzez ulepszenie oprogramowania.

Jeśli chodzi o inne zmiany, Samsung podobno będzie kontynuował swoją strategię dwuprocesorową, dostarczając niektóre warianty Galaxy S25 z chipsetem Exynos. Ponadto koreański informator twierdzi, że Galaxy S25 Plus będzie wyposażony w większe wyświetlacze niż jego poprzednik.

Mimo wszystko, seria Galaxy S25 będzie gotowa dopiero na początku przyszłego roku. W związku z tym prawdopodobnie zobaczymy zmiany w rozwoju kolejnej generacji flagowych smartfonów Samsunga i być może lepsze prognozy dotyczące przedniej kamery.

Źródło: @UniverseIce, Nextpit