Od miłości do nienawiści, jedno rozwiązanie: gracze obniżyli ocenę Helldivers 2 z powodu konieczności połączenia konta z PlayStation Network

Autor: Anton Kratiuk | 04.05.2024, 17:48
Od miłości do nienawiści, jedno rozwiązanie: gracze obniżyli ocenę Helldivers 2 z powodu konieczności połączenia konta z PlayStation Network

Wczoraj Sony ogłosiło, że aby kontynuować dostęp do Helldivers 2, gracze PC mają czas do 4 czerwca, aby połączyć konto PlayStation Network ze Steam lub utworzyć je, jeśli go nie posiadają.

Decyzja ta wywołała niezwykle silną reakcję i niezadowolenie opinii publicznej.

Co już wiadomo

Użytkownicy Steam zaczęli masowo wystawiać grze Helldivers 2 negatywne oceny. Według informacji portalu SteamDB, tylko w ciągu ostatnich 24 godzin opublikowano ponad 80 tysięcy negatywnych recenzji.

Gracze są niezadowoleni z tego, że Sony chce ich naciągnąć na PlayStation Network w tak prymitywny sposób i zauważają, że w niektórych regionach w ogóle nie da się założyć konta w PSN, a także grożą próbą zwrotu środków, nawet jeśli spędzili w grze więcej niż dwie godziny.

Arrowhead Game Studios zareagowało na sytuację i powiedziało na swoim kanale Discord, że jest to decyzja Sony, a deweloperzy nie mają z nią nic wspólnego i nie mogą jej odwrócić. Zrobią wszystko, co w ich mocy, aby upewnić się, że użytkownicy nie stracą dostępu do Helldivers 2, ale na tym kończą się ich możliwości.

Szef studia Arrowhead i dyrektor kreatywny Helldivers 2 Johan Pilestedt przypomniał, że wymóg powiązania konta został podany w opisie strzelanki, ale ta opcja w grze była nieaktywna, a to, co jest napisane drobnym drukiem, większość ludzi nie czyta.

Ogólnie rzecz biorąc, sytuacja jest kontrowersyjna.

Źródło: Discord, SteamDB