Skandal nabiera tempa: strzelanka Helldivers 2 wycofana ze sprzedaży w 177 krajach

Autor: Anton Kratiuk | 05.05.2024, 22:52
Skandal nabiera tempa: strzelanka Helldivers 2 wycofana ze sprzedaży w 177 krajach

Dramat rozgrywający się wokół popularnej i do niedawna uwielbianej przez miliony graczy kooperacyjnej strzelanki Helldivers 2 doczekał się nieoczekiwanej kontynuacji.

Przypomnijmy, że 3 maja Sony ogłosiło, że aby zachować dostęp do gry na PC, wszyscy użytkownicy muszą połączyć się z kontem Steam PlayStation Network lub utworzyć je w przypadku jego braku.

Decyzja ta wywołała niezwykle silną re akcję i niezadowolenie opinii publicznej, która natychmiast obniżyła ocenę Helldivers 2 o połowę.

Co wiadomo

Dziś Helldivers 2 zostało wycofane ze sprzedaży na Steam w ponad 170 krajach, w tym w Albanii, Czarnogórze, Białorusi, Kazachstanie, Monako, na Kubie i Filipinach.

Skandal nabiera tempa: strzelanka Helldivers 2 wycofana ze sprzedaży w 177 krajach-2

Oficjalnie Sony nie wyjaśniło powodu tak drastycznej decyzji, ale jak można przypuszczać, w tych regionach dostęp do PSN jest utrudniony lub niemożliwy. Nie anuluje to jednak faktu, że wielu graczy wydało już pieniądze na zakup Helldivers 2, ale nie każdy może odzyskać swoje pieniądze.

Skandal nabiera tempa: strzelanka Helldivers 2 wycofana ze sprzedaży w 177 krajach-3

Te decyzje Sony wyglądają więcej niż dziwnie, zwłaszcza że menedżer studia deweloperskiego powiedział, że powiązanie z PSN nie będzie obowiązkowe dla wszystkich graczy, jeśli nie będzie rozwiązania problemów regionalnych.

Źródło: SteamDB