Zaprezentowano pierwszy gameplayowy zwiastun nietypowego kooperacyjnego horroru The Forever Winter od twórców Dooma i Mass Effect.

Autor: Anton Kratiuk | 06.05.2024, 16:12
Zaprezentowano pierwszy gameplayowy zwiastun nietypowego kooperacyjnego horroru The Forever Winter od twórców Dooma i Mass Effect.

W lutym amerykańskie studio Fun Dog, założone przez byłych pracowników BioWare, id Software i Guerrilla Game, zaprezentowało swój debiutancki projekt, którym była ambitna kooperacyjna strzelanka z elementami horroru The Forever Winter.

Na koniec deweloperzy opublikowali pierwszy gameplay z gry.

Co wiadomo

Zaprezentowany materiał przedstawia rozgrywkę z wersji pre-alpha The Forever Winter, więc gra wygląda nieco surowo i wyciąganie wniosków na jego podstawie byłoby błędne. Niemniej jednak wideo wyraźnie pokazuje, że gracze oczekują napiętych walk ogniowych z biomechanicznymi stworzeniami i ogromnymi robotami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję, a wszystko to na tle katastrof ekologicznych, które ogarniają Ziemię.

Na filmie widać system wyboru i modyfikacji broni. Wygląda na to, że ten element odegra ważną rolę w The Forever Winter. Ogólnie rzecz biorąc, styl gry wygląda nietypowo i dość odważnie. Podczas zapowiedzi twórcy obiecali zaprezentować innowacyjną grę najwyższej jakości i wygląda na to, że poważnie dążą do dotrzymania obietnicy.

Kiedy czekać

Data premiery Forever Winter nie jest jeszcze znana.

Na chwilę obecną mówi się, że gra ukaże się wyłącznie na Steamie, ale w przypadku sukcesu strzelanka może zostać wydana również na innych platformach.

Źródło: Fun Dog Studios