Xiaomi 15 Pro może zyskać znaczną przewagę aparatu nad Xiaomi 14 Pro

Autor: Vlad Cherevko | 08.05.2024, 00:20
Xiaomi 15 Pro może zyskać znaczną przewagę aparatu nad Xiaomi 14 Pro

W sieci pojawiły się nowe szczegóły dotyczące smartfona Xiaomi 15 Pro. Informacje pochodzą od znanego informatora Digital Chat Station. Według jego danych Xiaomi 15 Pro otrzyma jedną znaczącą zaletę w aparacie w porównaniu do swojego poprzednika.

Co wiadomo

Xiaomi 15 Pro będzie wyposażony w peryskopowy teleobiektyw z tyłu. Wcześniej taki aparat był dostępny wyłącznie w Xiaomi 14 Ultra, podczas gdy Xiaomi 14 Pro miał zwykły teleobiektyw. Dzięki temu Xiaomi 15 Pro będzie bardziej atrakcyjny dla użytkowników, ponieważ peryskopowy teleobiektyw umożliwia robienie wysokiej jakości zdjęć w dużym powiększeniu, które użytkownicy tak lubią.

Oczekuje się również, że świetnie sprawdzi się w makrofotografii. Oczekuje się, że Xiaomi 15 Pro będzie wyposażony w trzy aparaty z tyłu: główny aparat, ultraszerokokątny aparat i peryskopowy teleobiektyw. Prawdopodobnie wszystkie trzy aparaty będą miały rozdzielczość 50 megapikseli.

Główny aparat smartfona będzie miał większą przysłonę niż Xiaomi 14 Pro. Dodatkowo Xiaomi 15 Pro otrzyma "mikrozakrzywiony" ekran 2K. Oczekuje się, że będzie to pierwszy smartfon z procesorem Snapdragon 8 Gen 4. Stanie się to w czwartym kwartale tego roku.

Qualcomm potwierdził już, że Snapdragon 8 Gen 4 będzie dostępny w październiku. Seria Xiaomi 15 może również zostać uruchomiona w październiku. Linia Xiaomi 14 została zaprezentowana 26 października ubiegłego roku, więc czas jest taki sam. Leica ponownie będzie obecna w specyfikacjach aparatów nowych smartfonów.

Źródło: Digital Chat Station