Hades II potrzebował 24 godzin, aby osiągnąć szczytową liczbę ponad 100 tysięcy graczy online, czyli prawie trzy razy więcej niż w pierwszej części

Autor: Vladislav Nuzhnov | 08.05.2024, 12:51
Hades II potrzebował 24 godzin, aby osiągnąć szczytową liczbę ponad 100 tysięcy graczy online, czyli prawie trzy razy więcej niż w pierwszej części

Pisaliśmy, że Hades II ustanowił szczytowy wskaźnik online dwukrotnie wyższy niż pierwsza część pierwszego dnia. Ale gdy minęło kilka godzin od napisania tego newsa, roguelite Supergiant Games ustanowiło nowy rekord.

Co wiemy

Kiedy gra była w Steam Early Access przez zaledwie 24 godziny, jej szczyt online wynosił już 103 567 graczy. Przypominamy, że szczytowa liczba graczy online w Hadesie przez cały czas wynosi 38 tysięcy. Jednocześnie gra ma 96% pozytywnych recenzji, a nie była nawet w pełni wydana.

Dla tych, którzy nie wiedzą

Wydarzenia w grze, podobnie jak w części 1, ponownie będą miały miejsce w starożytnej mitologii greckiej, a główną bohaterką sequela jest Melinoë. Jest ona córką Hadesa i siostrą Zagrei, bohaterki pierwszej części. Tym razem głównym antagonistą nie będzie Hades, a tytan Kronos. Uciekł on z więzienia i zamierza rozpętać wojnę przeciwko boskiemu panteonowi, a główny bohater musi go pokonać. Deweloperzy obiecują również wiele nowych i znanych od dawna postaci, broni, magii, nowych terenów, prób, ulepszeń i niespodzianek.


Zalecane wymagania systemowe:

  • Procesor: Quad Core 2.4ghz
  • PAMIĘĆ RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: GeForce RTX 2060, Radeon RX 5600 XT lub Intel Arc A580

Źródło: steamdb