Plotka: Samsung Galaxy Fold 6 może otrzymać szerszy i prostokątny design

Autor: Vlad Cherevko | 08.05.2024, 18:59
Plotka: Samsung Galaxy Fold 6 może otrzymać szerszy i prostokątny design

Samsung przygotowuje się do premiery swoich nowych flagowych smartfonów z serii Galaxy Fold 6 i Flip 6, która odbędzie się podczas letniej imprezy Unpacked. Ostatnie przecieki sugerują, że Galaxy Fold 6 otrzyma szerszy ekran zewnętrzny z ostrzejszymi kątami. Będzie się on różnił od poprzednich modeli z tej serii, które miały wąski i wysoki ekran zewnętrzny z zaokrąglonymi krawędziami.

Co wiadomo

Popularny informator Ice Universe udostępnił zdjęcie zewnętrznego ochraniacza ekranu dla nadchodzącego smartfona Galaxy Fold 6. Źródło twierdzi, że zewnętrzny ekran Fold 6 będzie miał 60,2 mm szerokości, podczas gdy zewnętrzny ekran Galaxy Fold 5 ma 57,4 mm szerokości. Zapewni to użytkownikowi większą przestrzeń roboczą dla urządzenia o podobnej wielkości bez zwiększania ogólnego rozmiaru.

Zdjęcie szkła ochronnego pokazuje również, że ekran zewnętrzny będzie miał cieńsze ramki ze wszystkich stron. Warto jednak zauważyć, że te szkła ochronne są produkowane przez zewnętrznych producentów, więc informacje należy traktować z pewną ostrożnością, ponieważ nie ma jeszcze oficjalnych informacji.

Samsung nie ogłosił jeszcze daty premiery kolejnego smartfona Galaxy Fold 6. Oczekuje się jednak, że składane smartfony Galaxy Fold 6 i Flip 6 zostaną prawdopodobnie zaprezentowane podczas nadchodzącego wydarzenia Galaxy Unpacked na początku lipca.

Źródło: @UniverseIce