Chirurgia laparoskopowa wchodzi na wyższy poziom dzięki Apple Vision Pro

Autor: Nastya Bobkova | 10.05.2024, 03:20
Chirurgia laparoskopowa wchodzi na wyższy poziom dzięki Apple Vision Pro

Apple Vision Pro, znany z najnowocześniejszej technologii medycznej, staje się coraz bardziej popularny wśród lekarzy wykonujących operacje o wysokim poziomie złożoności i szczegółowości.

Co wiemy

Od czasu premiery Apple Vision Pro, ta innowacyjna technologia okazała się niezbędna dla chirurgów w wielu częściach świata. Najnowszy przykład jej zastosowania znajduje się w Indiach, gdzie specjaliści medyczni z powodzeniem przeprowadzili ponad 30 operacji przy użyciu tego urządzenia.

Lekarze w szpitalu GEM w Chennai używają Apple Vision Pro do wykonywania operacji laparoskopowych, znanych również jako operacje przez dziurkę od klucza. Technologia ta pomaga w leczeniu różnych schorzeń, w tym problemów z pęcherzykiem żółciowym, raka żołądka, przetok i przepuklin.

Dyrektor operacyjny GEM Hospitals i gastroenterolog-chirurg R. Parthasarathy wyraził swoje pozytywne wrażenia z użytkowania Apple Vision Pro. Podkreślił, że technologia ta pozwala na wyraźne widzenie bez niepotrzebnych opóźnień, co ma kluczowe znaczenie podczas operacji.

Jedną z głównych zalet Apple Vision Pro jest to, że daje chirurgom możliwość wyświetlania na monitorze nie tylko danych narzędzia chirurgicznego, ale także skanu CT, co jest niezwykle przydatne podczas operacji.

Apple Vision Pro był już wcześniej wykorzystywany w chirurgii w Brazylii, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, gdzie jeden z chirurgów porzucił nawet swoje HoloLens 2 na rzecz tej zaawansowanej technologii.

Źródło: AppleInsider