Firma Teledyne FLIR Defence zaprezentowała Rogue 1, zaawansowanego technologicznie drona uderzeniowego wyposażonego w innowacyjny system unikania wybuchów.

Autor: Anton Kratiuk | 10.05.2024, 12:50
Firma Teledyne FLIR Defence zaprezentowała Rogue 1, zaawansowanego technologicznie drona uderzeniowego wyposażonego w innowacyjny system unikania wybuchów.

Firma Teledyne FLIR Defence zaprezentowała nową amunicję zaporową Rogue 1.

Co wiadomo

Projektanci Teledyne zaprezentowali w tym tygodniu nowego drona Rogue 1.

Jest to kompaktowy dron uderzeniowy nowej generacji z pionowym startem i lądowaniem, który może przenosić różne rodzaje amunicji.

Rozmieszczenie Rogue 1 zajmuje kilka minut i może być wykonane w dowolnym środowisku.

Rogue 1 jest wyposażony w zaawansowane kamery elektrooptyczne i termowizyjne FLIR Boson® 640+, które zapewniają rozpoznanie i obserwację w dzień i w nocy z dużej odległości. Ponadto ulepszona komunikacja między czujnikami a ładunkiem zapewnia niezwykle dokładne celowanie.

UAV został zaprojektowany do atakowania celów opancerzonych, lekko opancerzonych pojazdów, małych celów naziemnych i angażowania piechoty wroga.

Kluczową cechą UAV jest innowacyjne urządzenie zapalające, które zapobiega eksplozji w przypadku przerwania misji lub utraty łączności. Ta innowacja umożliwi zwrócenie drona operatorowi i ponowne jego użycie.

Rogue 1 może osiągać prędkość do 113 km/h, ma zasięg komunikacji do 10 kilometrów i może pozostawać w powietrzu przez 30 minut.
Według Teledyne, dron działa nawet przy braku sygnałów GPS.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej

Źródło: Teledyne FLIR Defence

UAV