Zaktualizowana Siri będzie podstawą nowej strategii Apple w zakresie sztucznej inteligencji

Autor: Nastya Bobkova | 11.05.2024, 05:54
Zaktualizowana Siri będzie podstawą nowej strategii Apple w zakresie sztucznej inteligencji

New York Times opublikował raport, który ujawnia strategię Apple zmierzającą w kierunku własnego rozwoju technologii sztucznej inteligencji. Jednym z głównych punktów tej strategii jest aktualizacja Siri, która powinna przekształcić ją w bardziej nowoczesną i wydajną platformę.

Co wiemy

Według raportu, decyzja o aktualizacji Siri została podjęta przez najwyższe kierownictwo Apple na początku ubiegłego roku. Craig Federighi, starszy wiceprezes ds. inżynierii oprogramowania i John Giannandrea, starszy wiceprezes ds. uczenia maszynowego i strategii sztucznej inteligencji, testowali OpenAI ChatGPT przez kilka tygodni, aby zrozumieć, w jaki sposób konkurenci ulepszyli swoich asystentów, w wyniku czego Siri wygląda na przestarzałą.

Według raportu, zespół odpowiedzialny za rozwój Siri nie otrzymał wystarczającej uwagi i zasobów w porównaniu do innych grup w Apple.

Zaktualizowana wersja Siri, która zostanie zaprezentowana na konferencji WWDC 10 czerwca, ma być bardziej konwersacyjna i funkcjonalna.

Firma pracuje nad poprawą możliwości ustawiania timerów, tworzenia spotkań w kalendarzu, dodawania elementów do przypomnień i podsumowywania tekstu.

Źródło: The New York Times