Apple zawarło umowę z Samsungiem na dostawę wyświetlaczy do składanych urządzeń

Autor: Helena Szczerbań | 11.05.2024, 11:46
Apple zawarło umowę z Samsungiem na dostawę wyświetlaczy do składanych urządzeń

W kalendarzu mamy rok 2024, widzieliśmy już więcej niż jedną generację składanych smartfonów od Samsunga i innych producentów, a Apple wciąż nie ma ani jednego urządzenia z elastycznym wyświetlaczem. Jest już jednak umowa na te właśnie ekrany.

Co wiadomo

DigiTimes Asia, powołując się na ekspertów z branży, donosi, że Apple podpisało umowę z Samsung Display na dostawę wyświetlaczy do składanych urządzeń. Wcześniej informowano, że Apple omawia również umowę na wyświetlacze z LG Display.

To prawda, nadal nie jest jasne, do jakiego rodzaju urządzeń przeznaczone są te wyświetlacze. Według plotek, firma przygotowuje swojego pierwszego składanego iPhone'a, ale powinien on zadebiutować dopiero pod koniec 2026 roku.

Ponadto wcześniejsze źródła pisały, że Apple pracuje nad hybrydą laptopa i tabletu - modelem z elastycznym ekranem o przekątnej 20,3 cala. Może to być nowy składany MacBook lub zupełnie nowy segment urządzeń.

Ponadto, opublikowany wcześniej patent na składane urządzenie sugeruje, że mechanizm składania mógłby być realizowany dla szerokiej gamy urządzeń, w tym telefonów, tabletów, laptopów i innych urządzeń przenośnych.

Źródło: DigiTimes Asia