Microsoft Edge wprowadza autouzupełnianie oparte na sztucznej inteligencji

Autor: Vlad Cherevko | 12.05.2024, 00:26
Microsoft Edge wprowadza autouzupełnianie oparte na sztucznej inteligencji

Microsoft ma zamiar dokonać przełomu w wypełnianiu formularzy online dzięki rewolucyjnej aktualizacji przeglądarki Edge. Aktualizacja ta płynnie integruje sztuczną inteligencję z istniejącą funkcją autouzupełniania, umożliwiając użytkownikom łatwe poruszanie się nawet po najbardziej złożonych formularzach internetowych.

Co wiadomo

Obecna wersja funkcji autouzupełniania przeglądarki Edge ogranicza się głównie do wypełniania podstawowych pól informacji, takich jak nazwiska, adresy i numery telefonów. Jednak system Microsoftu oparty na sztucznej inteligencji pokonuje te ograniczenia, stając się wirtualnym asystentem dla użytkowników. Ten inteligentny system może automatycznie rozpoznawać i dokładnie wypełniać formaty adresów specyficzne dla danego kraju. Ma również niesamowitą zdolność rozszyfrowywania bardziej złożonych wymagań, takich jak złożone pytania weryfikacyjne i szczegóły specyficzne dla użytkownika, poprzez ostrożne umieszczanie ich w odpowiednich polach.

Ta technologia oparta na sztucznej inteligencji nie tylko upraszcza wprowadzanie informacji, ale także minimalizuje błędy, zapewniając zauważalnie płynniejsze i szybsze surfowanie po Internecie. Usuwając przeszkody związane ze złożonymi formularzami, użytkownicy mogą skupić się na wykonywanym zadaniu, nie rozpraszając się żmudnym procesem wprowadzania danych.

Funkcja autouzupełniania oparta na sztucznej inteligencji obiecuje uprościć transakcje online, czyniąc je płynnymi i wydajnymi. Od zakupów online po ważne zadania administracyjne, technologia ta może potencjalnie uprościć niemal każdą interakcję online.

Źródło: ShiftDelete