Gemini AI wkrótce pojawi się w menu ustawień aplikacji Google

Autor: Vlad Cherevko | 13.05.2024, 01:22
Gemini AI wkrótce pojawi się w menu ustawień aplikacji Google

Nowa opcja związana z Gemini AI może wkrótce pojawić się w aplikacji Google. Zakładka chatbota Google może pojawić się w ustawieniach aplikacji, aby ułatwić dostęp do Gemini.

Co wiadomo

Według kodera AssembleDebug na X/Twitterze, aplikacja Google na Androida wkrótce zaoferuje użytkownikom osobną zakładkę Gemini w menu ustawień. Chociaż źródło nie określiło wersji aplikacji Google, która aktywuje tę opcję, oczekuje się, że wkrótce będzie ona dostępna dla wszystkich użytkowników.

Użytkownicy, którzy zainstalowali Gemini, zostaną automatycznie przekierowani do okna czatu aplikacji po kliknięciu tej karty w menu ustawień. Z drugiej strony, ci, którzy jeszcze nie korzystali z Gemini, mogą teraz po raz pierwszy aktywować chatbota sztucznej inteligencji na swoich urządzeniach. Zakładka Gemini pojawi się pomiędzy opcjami Asystenta Google i Głosu na stronie ustawień aplikacji Google.

Podczas gdy Google poczyniło ogromne postępy w usprawnianiu korzystania z Gemini, niektóre kluczowe funkcje Asystenta nadal nie są dostępne w chatbocie. Google podobno już próbuje zmniejszyć lukę w funkcjonalności między Gemini a Asystentem, ale jak dotąd różnica pozostaje znacząca.

Źródło: @AssembleDebug