Samsung może anulować premierę tańszego modelu Galaxy Fold 6

Autor: Vlad Cherevko | 13.05.2024, 18:46
Samsung może anulować premierę tańszego modelu Galaxy Fold 6

Jak zwykle, Samsung rozpocznie drugą połowę tego roku od premiery Galaxy Flip 6 i Galaxy Fold 6. Wokół Fold 6 pojawiło się jednak wiele różnych plotek. Niektóre przecieki donoszą, że Samsung wprowadzi na rynek tańszy Galaxy Fold 6, podczas gdy inni twierdzą, że południowokoreańska firma wprowadzi na rynek Galaxy Fold 6 Ultra, być może z lepszymi aparatami. Nowy raport wskazuje, że tańszy Fold 6 może zostać anulowany.

Co wiadomo

TheElec donosi, że Samsung ponownie rozważa swoje plany wprowadzenia na rynek tańszego Galaxy Fold 6 w tym roku. Południowokoreańska firma podobno planowała wypuścić tańszy Fold 6 (prawdopodobnie model FE) obok standardowego Galaxy Fold 6. Jednak rzekomo brakowało w nim digitizera potrzebnego do funkcjonalności rysika S Pen, co oznacza brak kompatybilności z rysikiem S Pen.

Firma podobno niedawno zakończyła testy urządzenia, które ma stopień ochrony IPX8 i 200 000 razy, ale nie było cieńsze niż składane smartfony chińskich rywali. Samsung planował stworzyć urządzenie cieńsze niż standardowy Fold 6 i bardziej wytrzymałe niż jego chińskie odpowiedniki, ale najwyraźniej nie udało mu się tego zrobić.

Ze względu na brak zróżnicowania produktu i niepewność na rynku, Samsung podobno planuje anulować premierę tańszego modelu. Według najnowszych informacji, na rynek trafią jedynie standardowe Galaxy Flip 6 i Galaxy Fold 6. Według najnowszych doniesień, Samsung planuje wprowadzić na rynek tańszą wersję Galaxy Flip 7 w przyszłym roku.

Źródło: TheElec