Platforma gier Steam zablokowana w Wietnamie

Autor: Vlad Cherevko | 13.05.2024, 22:14
Platforma gier Steam zablokowana w Wietnamie

Wietnam podjął niedawno kroki w celu zablokowania dostępu do popularnej platformy gier na PC, Steam. Wywołało to dyskusje w społeczności graczy na temat możliwych przyczyn blokady i jej implikacji dla lokalnej branży gier.

Co wiadomo

Steam to usługa cyfrowej dystrybucji gier wideo i sklep opracowany przez Valve Corporation. Z ponad 132 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie, Steam stał się największą platformą cyfrowej dystrybucji gier na PC.

Podczas gdy wietnamski rząd nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia w sprawie zakazu, spekuluje się, że może to być spowodowane praktykami biznesowymi Valve i działaniami lokalnych twórców gier w celu ochrony ich praw. Platforma Steam hostuje obecnie dużą liczbę gier bez zgody wietnamskiego rządu. Podczas gdy prace lokalnych twórców gier w Wietnamie muszą przejść rygorystyczny proces weryfikacji, zanim zostaną zatwierdzone do dystrybucji.

Lokalni twórcy gier w Wietnamie twierdzą, że sytuacja ta jest niesprawiedliwa i stawia ich w niekorzystnej sytuacji. Twierdzą oni, że jeśli Steam będzie kontynuował dystrybucję gier bez regulacji, może to doprowadzić do zniszczenia lokalnego przemysłu gier w Wietnamie.

Źródło: IT Home