Gier będzie mniej, ale będą lepsze i na wszystkie platformy: Square Enix ujawnia podstawy swojej nowej strategii biznesowej na najbliższe trzy lata.

Autor: Anton Kratiuk | 13.05.2024, 22:20
Gier będzie mniej, ale będą lepsze i na wszystkie platformy: Square Enix ujawnia podstawy swojej nowej strategii biznesowej na najbliższe trzy lata.

Japoński wydawca Square Enix ujawnił plan, który pomoże firmie poprawić wyniki i stać się jednym z liderów w branży gier.

Co wiadomo

Plan na trzy lata został nazwany "Square Enix Reboots and Awakens" (Square Enix uruchamia się ponownie i budzi się), a głównym elementem nowej strategii będzie odmowa wydawania gier na wyłączność. Teraz wszystkie lub większość projektów Square Enix będzie wydawana na jak największej liczbie platform.

Podobno jednym z głównych czynników przejścia na taki model biznesowy była niska sprzedaż Final Fantasy XVI i Final Fantasy VII Rebirth. Obie gry zostały wysoko ocenione przez krytyków i graczy, ale ze względu na fakt, że są dostępne (na razie) tylko na PlayStation 5, wykazały wyjątkowo niską sprzedaż.

Ponadto, Square Enix zmieni swój priorytet rozwoju gier z ilości na jakość, a już wydane gry "mają zostać ponownie wydane w nowych formatach". Sformułowanie to prawdopodobnie odnosi się do portów na różne platformy, remake'ów i remasterów.

Niestety ze względu na zmienioną strategię, niektóre z rozwijanych projektów musiały zostać anulowane, a część pracowników z europejskiego i amerykańskiego oddziału zostanie zwolniona.

Źródło: Square Enix