Ubisoft przypadkowo zmienił datę premiery Assassin's Creed Shadows

Autor: Vlad Cherevko | 14.05.2024, 18:42
Ubisoft przypadkowo zmienił datę premiery Assassin's Creed Shadows

Wczoraj, 13 maja, Ubisoft potwierdził oficjalny tytuł gry Assassin's Creed Codename Red, znanej teraz jako Assassin's Creed Shadows, i ogłosił, że kinowy zwiastun zadebiutuje 15 maja. Wygląda jednak na to, że data premiery również wyciekła.

Co wiadomo

Oficjalny tweet Ubisoftu zapowiadający nadchodzący zwiastun ujawniający wspomina jedynie o czasie premiery zwiastuna. Nie ma wzmianki o dacie premiery gry. Pojawiły się jednak spekulacje, że data ta może zostać ogłoszona podczas zwiastuna. Wygląda na to, że Ubisoft przypadkowo ujawnił datę premiery na YouTube.

Zrzut ekranu z włoskiego kanału YouTube firmy Ubisoft, na którym ujawniono datę premiery gry

Data premiery została podana na oficjalnym kanale YouTube firmy Ubisoft we Włoszech pod premierowym wideo Assassin's Creed Shadows w zakładce strony głównej wydawcy. Wydaje się, że to właśnie ten filmik nieumyślnie ujawnił szczegóły. Użytkownik X pod nickiem @Andreaalex2001 zauważył datę i szybko wykonał zrzut ekranu. Informacji nie można jednak zobaczyć na amerykańskiej stronie.

Ubisoft prawdopodobnie chciał utrzymać to w tajemnicy, być może do czasu ujawnienia zwiastuna 15 maja, ale teraz, dzięki przeciekowi od @Andreaalex2001 ujawniono, że gra ukaże się 15 listopada tego roku. Choć niewykluczone, że Ubisoft może jeszcze zmienić datę premiery.

Gra będzie podobno dostępna na PS5, Xbox Series X|S i PC, a także na Ubisoft+.

Źródło: @Andreaalex2001