Zmiana planów: Ubisoft anulował prace nad warunkowo darmową strzelanką Heartland od The Division

Autor: Anton Kratiuk | 15.05.2024, 22:32
Zmiana planów: Ubisoft anulował prace nad warunkowo darmową strzelanką Heartland od The Division

Od kilku lat fani serii strzelanek The Division czekali na premierę warunkowo darmowej nowej części cyklu o podtytule Heartland.

Ubisoft wypuścił kilka zwiastunów, a nawet zaoferował graczom udział w testowaniu akcji, ale wszystko to okazało się daremne.

Co wiemy

Ubisoft opublikował raport finansowy, na który mało kto zwróciłby uwagę, gdyby nie ogłoszenie, że prace nad The Division Heartland zostały anulowane.

Francuski wydawca poinformował, że ze względu na zwiększoną selektywność firmy w zakresie własnych inwestycji, zdecydował się nie kontynuować produkcji Heartland.

Uwolnione zasoby zostaną skierowane na "bardziej obiecujące projekty", za które uważa się sieciowe strzelanki XDefiant i Rainbow Six.

Anulowanie Heartland nie wpłynie na rozwój mobilnej gry The Division Resurgence, której premiera nadal planowana jest na 2024 rok.

Insider Tom Henderson uzupełnił tę informację o wiadomość, że twórcy The Division Heartland wielokrotnie przeprowadzali testy, próbowali zrealizować ciekawą koncepcję i wiele zmienili w grze w ciągu ostatnich kilku lat, ale ostatecznie nie mogli znaleźć rozwiązań, które zainteresują odbiorców.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej

Źródło: IGN, Insider Gaming