W teście DXOMARK aparat smartfona Google Pixel 8a uzyskał 136 punktów: to 2. miejsce w segmencie cenowym (400-600 USD)

Autor: Anry Sergeev | 16.05.2024, 17:50
W teście DXOMARK aparat smartfona Google Pixel 8a uzyskał 136 punktów: to 2. miejsce w segmencie cenowym (400-600 USD)

Serwis DXOMARK przetestował aparat nowego smartfona Google Pixel 8a. Uzyskał on 136 punktów i zajął 33. miejsce w globalnym rankingu (oraz 2. miejsce w segmencie cenowym 400-600 dolarów) pomiędzy aparatami smartfonów Vivo X80 Pro (Snapdragon) i Vivo X80 Pro (Snapdragon). Obecnie na czele rankingu znajduje się aparat smartfona Huawei Pura 70 Ultra, który ma 169 punktów.

Porównanie z innymi smartfonami Google Pixel 8

Google Pixel 8a wykazał się wysokimi wynikami jak na standardy swojej klasy w testach DXOMARK Camera, nawet w porównaniu do swojego poprzednika, Pixela 7a. Zastosowanie chipsetu Google Tensor G3, podobnie jak w Pixelu 8, nie pozwoliło Pixelowi 8a całkowicie pozostać w tyle za swoim flagowym rodzeństwem. Chociaż wyniki zdjęć i zoomu były podobne do Pixela 8, jakość wideo nie osiągnęła tego samego poziomu. Odwzorowanie kolorów i odcieni skóry na zdjęciach było jednak imponujące. Chociaż teleobiektyw nie osiągnął najlepszych standardów, a nagrywanie wideo miało swoje wady, badacze Google Pixel 8a stwierdzili, że smartfon ten pozostaje atrakcyjnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie wysoką jakość w segmencie smartfonów od 400 do 600 USD.

Wyniki testów

Wśród zalet aparatu, inżynierowie DXOMARK odnotowali całkiem dobry kontrast i szczegółowość na zdjęciach, przyjemne kolory z neutralnym balansem bieli w filmach. A także skuteczną stabilizację wideo z dokładnym i stabilnym autofokusem. Wady obejmowały niedokładne odcienie skóry na portretach w pomieszczeniach, niestabilny autofokus w serii zdjęć i artefakty głębi na zdjęciach portretowych w trybie bokeh. Zauważyliśmy również sporadyczne problemy z adaptacją ekspozycji, częstym skokowym autofokusem, przesunięciem kadru i różnicami w ostrości pomiędzy klatkami.

Informacje o testach DXOMARK Camera Photo

Na potrzeby punktacji i analizy, inżynierowie DXOMARK przechwycili i ocenili ponad 2600 zdjęć testowych zarówno w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych, jak i na zewnątrz, w pomieszczeniach i w naturalnych scenach o słabym oświetleniu przy użyciu domyślnych ustawień aparatu. Protokół fotograficzny został zaprojektowany z myślą o kluczowych przypadkach użycia i opiera się na typowych scenariuszach fotografowania, takich jak portrety, fotografia rodzinna i krajobrazowa. Ocena jest przeprowadzana poprzez wizualne sprawdzenie obrazów w porównaniu z referencyjnymi naturalnymi scenami oraz poprzez obiektywne pomiary na zdjęciach wykonanych w laboratorium w różnych warunkach oświetleniowych od 1 do 1000+ luksów i temperaturach barwowych od 2300 K do 6500 K.

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej

Redakcja gg dodała wyniki testu aparatu Google Pixel 8a do interaktywnego wykresu jakości aparatu w stosunku do ceny, opartego na wynikach testów DXOMARK.

Źródło: www.dxomark.com