Xbox będzie nadal tracić ekskluzywne tytuły: osoba wtajemniczona ujawnia plany Microsoftu dotyczące przenoszenia gier na PlayStation i Nintendo

Autor: Anton Kratiuk | 16.05.2024, 20:07
Xbox będzie nadal tracić ekskluzywne tytuły: osoba wtajemniczona ujawnia plany Microsoftu dotyczące przenoszenia gier na PlayStation i Nintendo

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Microsoft wydał cztery swoje gry na konkurencyjne konsole. Hi-Fi Rush, Sea of Thieves, Grounded i Pentiment stały się dostępne na PlayStation lub Nintendo Switch.

Jednak ogromna ilość danych wskazuje na to, że coraz więcej gier z wewnętrznych studiów amerykańskiej korporacji będzie wydawanych na różnych platformach.

Co wiemy

Jez Corden, redaktor portalu Windows Central, dodał do własnych informacji, że Microsoft nadal będzie wydawał swoje gry na PlayStation i Nintendo.

Według niego plan firmy dotyczący przenoszenia gier na inne platformy nosi nazwę kodową Latitude.

W kierownictwie Microsoftu wciąż nie ma zgody co do tego, czy jest to właściwa strategia, ale ze względu na ogromne wydatki i słabą sprzedaż własnych konsol, marka Xbox musi zwiększyć przychody, więc jest zmuszona do podjęcia takiej decyzji.

Corden twierdzi, że wiele gier, które Microsoft obecnie przygotowuje, jest opracowywanych z myślą o ich wydaniu na PlayStation, a w zespole firma chce, aby programiści "nie mieli czerwonych linii" dotyczących tego, które gry mogą być przenoszone na urządzenia konkurencji, a które nie. W ten sposób firma daje jasno do zrozumienia, że może wydać dowolną grę na PlayStation i, jeśli pozwalają na to ograniczenia techniczne, na konsole Nintendo.

Jest prawdopodobne, że Microsoft może ogłosić kilka kolejnych portów swoich gier w nadchodzących miesiącach, ale tylko czas pokaże, jak prawdziwy będzie ten trend.

Źródło: Windows Central