Funkcja Circle to Search powinna pojawić się na iPhonie (w przeglądarce Chrome).

Autor: Technosław Bergamot | 17.05.2024, 14:08
Funkcja Circle to Search powinna pojawić się na iPhonie (w przeglądarce Chrome).

Jak zauważyli nasi koledzy z The Mac Observer, nowe pole wyboru "Lens Circle to Search" zostało po cichu dodane do Google Chrome na iOS. Google Lens to technologia stojąca za wyszukiwaniem wizualnym Google, umożliwiająca użytkownikom wyszukiwanie na podstawie obrazów na ekranie smartfona lub tabletu. Obecnie ewoluowała ona w kierunku funkcji Circle to Search, która zadebiutowała na Galaxy S24 i Google Pixel 8. A teraz stopniowo pojawia się na innych smartfonach z Androidem i ogólnie w mobilnej wersji przeglądarki Chrome, która jest również dostępna dla użytkowników iOS.

Co wiadomo

The Mac Observer zauważył możliwość dodania nowego pola wyboru "Lens Circle to Search" do kodu przeglądarki, co oznacza, że użytkownicy mogą wyszukiwać elementy, okrążając je na ekranie w Chrome dla iOS. Po włączeniu, funkcja ta będzie dostępna w Google Lens na urządzeniach z systemem iOS. Nie jest jasne, czy będzie to dotyczyło tylko iPhone'ów, ale historycznie nowe funkcje są najpierw dodawane do smartfonów Apple, a następnie do tabletów.

Możliwe, że uruchomienie tej funkcji zostanie ogłoszone na konferencji WWDC 2024, która rozpocznie się 10 czerwca, gdzie możemy spodziewać się wielu zapowiedzi oprogramowania (jest to konferencja dla programistów). Szczególnym zainteresowaniem cieszyć będzie się tam wszystko, co związane ze sztuczną inteligencją.

Źródło: macobserver