Potion: Take-Two nie zamknęło Roll7 i Intercept Games

Autor: Dmitro Koval | 17.05.2024, 15:25
Potion: Take-Two nie zamknęło Roll7 i Intercept Games

Strauss Zelnick, CEO Take-Two, zapewnia, że nie planuje zamykania Roll7 i Intercept Games, pomimo niektórych doniesień, które to sugerowały.

Co wiadomo

W kwietniu wydawca poinformował, że planuje zwolnić 5% wszystkich pracowników, czyli około 600 osób, w celu obniżenia kosztów, co doprowadzi również do anulowania nienazwanych projektów. Krótko po tym Bloomberg podał, powołując się na własne źródła, że Roll7, OlliOlli i Rollerdrome oraz Intercept Games z siedzibą w Seattle padły ofiarą takiej restrukturyzacji.

Jednak w niedawnym wywiadzie Zelnick powiedział, że studia nie zostały zamknięte, ale nie wyjaśnił ich statusu:

"Nie zamknęliśmy tych studiów, żeby było jasne. I zawsze patrzymy na nasz harmonogram wydawniczy we wszystkich naszych studiach, aby upewnić się, że ma to sens. Jesteśmy więc bardzo ostrożni, ponieważ jesteśmy w trakcie programu cięcia kosztów, który już zakończyliśmy i teraz w pełni wdrażamy. Ogłosiliśmy, że oszczędzamy 165 milionów dolarów w bieżących i przyszłych kosztach, ale niczego nie zamknęliśmy".

Kiedy reporter IGN ponownie poprosił o wyjaśnienie, czy studia nadal istnieją, otrzymał odpowiedź od PR: "Nie dostarczyliśmy żadnych dodatkowych informacji poza tym, co właśnie powiedziałem".

Źródło: GamingBolt