Apple ogłasza główne aktualizacje CarPlay w nadchodzącym iOS 18: filtry kolorów, sterowanie głosowe i rozpoznawanie dźwięku

Autor: Nastya Bobkova | 20.05.2024, 04:01
Apple ogłasza główne aktualizacje CarPlay w nadchodzącym iOS 18: filtry kolorów, sterowanie głosowe i rozpoznawanie dźwięku

Apple oficjalnie ogłosiło podgląd nowych funkcji, które będą dostępne w systemie iOS 18, którego premiera wraz z iPhone'em 16 zaplanowana jest na wrzesień 2024 roku.

Co wiadomo

Jedną z kluczowych innowacji jest wprowadzenie nowych funkcji ułatwień dostępu dla CarPlay. Obejmują one filtry kolorów dla osób niewidomych na kolory, sterowanie głosowe i rozpoznawanie dźwięku dla użytkowników z wadami słuchu. Filtry kolorów pomogą użytkownikom niedowidzącym, podczas gdy sterowanie głosowe uprości interfejs CarPlay za pomocą poleceń głosowych.

Aktualizacja obejmie również ulepszoną integrację z Siri, z nowymi funkcjami i interaktywnością. Ponadto pojawią się nowe opcje dostosowywania ekranu głównego, zaktualizowany wygląd i Chat GPT w interfejsie użytkownika.

Oczekuje się, że aktualizacja iOS 18 wraz z nowymi funkcjami CarPlay będzie dostępna dla wszystkich właścicieli iPhone'ów we wrześniu 2024 roku. Apple pracuje również nad nowymi ikonami morfingu szkła i ikonami z cieniami i głębią podobnymi do VisionOS.

Źródło: Dealntech

iOS