Android 15 lepiej radzi sobie z synchronizacją zdjęć profilowych konta Google z Pixelem

Autor: Nastya Bobkova | 20.05.2024, 21:34
Android 15 lepiej radzi sobie z synchronizacją zdjęć profilowych konta Google z Pixelem

W najnowszej aktualizacji Android 15 beta, Google wprowadziło ulepszoną obsługę synchronizacji i używania zdjęcia profilowego z konta Google.

Co wiemy.

Zdjęcie profilowe konta Google jest używane w różnych usługach online Google i jest również wyświetlane w systemie Android. Do tej pory Android mógł używać zdjęcia profilowego konta Google w niektórych miejscach, na przykład podczas konfigurowania wielu użytkowników na urządzeniu.

Co nowego.

W Android 15 beta obsługa ta została znacznie ulepszona. Teraz zmiany zdjęcia profilowego dowolnego konta Google, do którego zalogowano się na urządzeniu, są automatycznie synchronizowane z systemem Android. Oznacza to, że można łatwo wybierać spośród wielu zdjęć profilowych, które zostaną natychmiast zaktualizowane na urządzeniu.

W przeszłości zmiana zdjęcia profilowego na innym urządzeniu mogła spowodować, że urządzenie z Androidem nie pokazywało zaktualizowanego zdjęcia. Teraz proces synchronizacji jest szybszy i bardziej niezawodny.

Zmiana ta może jednak dotyczyć tylko urządzeń Pixel. Narzędzie wyboru awatara nosi nazwę "Google Pixel Avatar App", co oznacza, że prawdopodobnie jest przeznaczone tylko dla urządzeń Google.

Narzędzie wyboru awatara nosi nazwę "Google Pixel Avatar App" i udostępnia zdjęcie profilowe zsynchronizowane z kontem użytkownika w aplikacjach Ustawienia i SystemUI na urządzeniu.

Źródło: Android Authority