Apple Music zidentyfikowało 10 najlepszych albumów muzycznych wszech czasów

Autor: Vlad Cherevko | 23.05.2024, 21:39
Apple Music zidentyfikowało 10 najlepszych albumów muzycznych wszech czasów

Apple Music przedstawiło swoją autorytatywną listę 100 najlepszych płyt, uzupełniając ją o 10 najlepszych albumów, które eksperci i znani artyści uważają za najlepsze.

Co wiadomo

Oprócz profesjonalistów z branży, na liście ekspertów, którzy określili najlepsze albumy, znalazły się takie gwiazdy jak Maren Morris, Pharrell Williams, J Balvin, Charli XCX, Mark Hoppus, Honey Dijon i Nia Archives.

Jest to jeden z głównych powodów, dla których nie ma wielu niespodzianek, z wyjątkiem pierwszego albumu, który jest dużym zaskoczeniem nawet dla fanów artysty. Oto lista 10 najlepszych albumów wszech czasów według ekspertów Apple Music:

10.

Lemonade (2016), Beyoncé 9. Nevermind (1991), Nirvana 8.


Back to Black (2006), Amy Winehouse 7. good kid, m.A.A.d city (2012), Kendrick Lamar 6. Songs in the Key of Life (1976), Stevie Wonder 5.
Blonde (2016), Frank Ocean 4.
Purple Rain (1984), Prince & The Revolution 3.
Abbey Road (1969), The Beatles 2.
Thriller (1982), Michael Jackson 1. The Miseducation of Lauryn Hill (1998), Lauryn Hill

Pierwsze miejsce przypadło debiutanckiemu i jedynemu solowemu albumowi Lauryn Hill "The Miseducation of Lauryn Hill", który stał się prawdziwym wydarzeniem w świecie muzyki w 1998 roku. Album ten przedstawiał głębokie i szczere spojrzenie na duchowy krajobraz nie tylko jednej z najjaśniejszych gwiazd tamtych czasów, ale całej epoki. Lauryn Hill pozostaje talentem, który inspiruje od dziesięcioleci.

Apple Music stworzyło również 100 winiet audio, które opowiadają historię każdego albumu i wyjaśniają ich miejsce na liście. Są one dostępne dla wszystkich fanów muzyki za darmo i można ich słuchać w podcastach Apple.

Ponadto specjalne treści dotyczące 100 najlepszych albumów można znaleźć w całym ekosystemie Apple, w tym w App Store, Apple News, sklepach detalicznych Apple i nie tylko. Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o inicjatywie, dostępna jest dedykowana sekcja na Apple Books.

Źródło: Apple