YouTube Music pozwala teraz znaleźć piosenkę po prostu ją nucąc

Autor: Vlad Cherevko | 25.05.2024, 12:37
YouTube Music pozwala teraz znaleźć piosenkę po prostu ją nucąc

YouTube Music w końcu wprowadziło funkcję, na którą wielu użytkowników czekało od dawna: możliwość wyszukiwania utworów poprzez ich nucenie lub odtwarzanie. Dodatek ten został zauważony w najnowszej wersji aplikacji 7.02 na Androida.

Co wiadomo

Nowa funkcja pozwala użytkownikom identyfikować utwory poprzez nucenie lub odtwarzanie melodii. Po raz pierwszy została przetestowana jako eksperyment na YouTube, a teraz jest dostępna dla użytkowników YouTube Music na Androida. Aby uzyskać dostęp do funkcji "wyszukiwania według melodii", użytkownicy mogą dotknąć ikony wyszukiwania w prawym górnym rogu aplikacji YouTube Music. Obok istniejącej ikony mikrofonu do wyszukiwania głosowego znajduje się teraz nowa ikona w kształcie fali. Dotknięcie tej ikony otwiera stronę wyszukiwania, która zachęca użytkowników do "grania, śpiewania lub nucenia piosenki".

Sztuczna inteligencja Google porównuje style wokalne użytkowników z ogromną biblioteką utworów YouTube Music i zazwyczaj znajduje pasujący utwór, wyświetlając pełnoekranowy wynik wyszukiwania. Użytkownicy mogą odtworzyć utwór lub zapisać go w swojej bibliotece, aby posłuchać go później.

Użytkownicy zgłaszają już, że funkcja działa skutecznie w przypadku utworów w różnych językach. Podczas gdy wdrożenie wciąż trwa i jest obecnie dostępne dla użytkowników Androida z wersją aplikacji 7.02, właściciele urządzeń z systemem iOS również wkrótce będą mogli dołączyć do "śpiewającej imprezy".

Źródło: 9to5Google