Pojawiły się pierwsze przecieki na temat Redmi Note 14 Pro

Autor: Vlad Cherevko | 25.05.2024, 13:31
Pojawiły się pierwsze przecieki na temat Redmi Note 14 Pro

Xiaomi co roku aktualizuje swoją linię smartfonów Redmi Note. Po wprowadzeniu na rynek Redmi Note 13 we wrześniu 2023 roku, nie jest zaskoczeniem, że firma pracuje już nad jego następcą - serią Redmi Note 14. A teraz ujawniono kilka wczesnych szczegółów na temat nadchodzących smartfonów.

Co wiadomo

Według przecieku z Digital Chat Station na chińskiej platformie mediów społecznościowych Weibo, seria Redmi Note 14 może koncentrować się na możliwościach aparatu i stylowym wyglądzie. Jeden z telefonów w ofercie, według insidera, otrzyma wyświetlacz AMOLED 1,5K z wysoką częstotliwością odświeżania. Procesorem dla tego urządzenia będzie Qualcomm SM7635, znany komercyjnie jako Snapdragon 7s Gen 3. Chociaż insider nie podał nazwy urządzenia, ale na podstawie specyfikacji prawdopodobnie będzie to Redmi Note 14 Pro, następca Redmi Note 13 Pro z procesorem Snapdragon 7s Gen 2.

Wyciek wskazuje również na długotrwałą baterię, prawdopodobnie o pojemności 5000 mAh lub nawet wyższej. Oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana, ale sądząc po wcześniejszych strategiach Xiaomi, Redmi Note 14 Pro i inne modele z tej serii mogą pojawić się na chińskim rynku jesienią 2024 roku. Na rynku globalnym nowe modele będą musiały poczekać do początku 2025 roku.

Ważne jest, aby pamiętać, że jest to tylko przeciek, a Xiaomi nie potwierdziło jeszcze żadnych szczegółów dotyczących serii Redmi Note 14. Będziemy musieli poczekać na oficjalne zapowiedzi lub dodatkowe przecieki, aby uzyskać jaśniejszy obraz nadchodzących smartfonów.

Źródło: Digital Chat Station