Układ Tensor G5 dla Google Pixel 10 będzie produkowany w zakładach TSMC

Autor: Vlad Cherevko | 26.05.2024, 12:41
Układ Tensor G5 dla Google Pixel 10 będzie produkowany w zakładach TSMC

Google współpracuje z TSMC w celu opracowania nowego układu Tensor G5, który ma zadebiutować w przyszłym roku wraz z premierą smartfona Pixel 10. Informacje te zostały odkryte dzięki wyciekowi manifestu wysyłkowego z Indii, który zawierał szczegóły dotyczące opracowywanej wersji chipsetu.

Co wiadomo

Ten manifest wysyłkowy wspomina o technologii InFO POP firmy TSMC, a także o nazwie kodowej Google dla Tensor G5 - LGA (Laguna Beach). Dokument wspomina również o wsparciu dla 16 GB pamięci RAM od Samsunga. Według doniesień, wspomniany pakiet pochodzi od Tessolve Semiconductor, indyjskiej firmy zajmującej się testowaniem półprzewodników. Uważa się, że Tessolve spełnia niektóre funkcje wcześniej wykonywane przez Samsunga. Dodatkowe szczegóły dotyczące chipu nie są jeszcze znane.

Podział danych indyjskiego manifestu wysyłkowego dla SoC Tensor G5

Ponieważ Google przygotowuje się do jesiennej premiery trzech modeli Pixel 9 z chipem Tensor G4 wyprodukowanym przez Samsunga, nie spodziewaj się żadnych znaczących aktualizacji sprzętu. Nacisk zostanie położony na funkcje sztucznej inteligencji, które stały się już znakiem rozpoznawczym serii Pixel 8.

W przeciwieństwie do chipsetów Tensor używanych w Pixel 6 do Pixel 9, które są zmodyfikowanymi wersjami Samsung Exynos produkowanymi w fabrykach Samsunga, chipset Tensor G5 zostanie w całości opracowany przez Google.

Źródło: Android Authority