Konsola do gier Anbernic RG Cube dla entuzjastów gier retro została zaprezentowana

Autor: Vlad Cherevko | 26.05.2024, 18:32
Konsola do gier Anbernic RG Cube dla entuzjastów gier retro została zaprezentowana

Firma Anbernic zaprezentowała swój najnowszy produkt, przenośną konsolę do gier RG Cube dla entuzjastów gier retro. Po różnego rodzaju przeciekach, urządzenie zostało w końcu oficjalnie zapowiedziane.

Co wiadomo

RG Cube jest wyposażony w chipset Unisoc Tiger T820, rdzeń graficzny Mali-G57MP4 i system operacyjny Android 13. Zapewnia to, że urządzenie działa dobrze w swojej klasie. RG Cube ma 8 GB pamięci RAM LPDDR4X i 128 GB wbudowanej pamięci UFS 2.2, którą można rozszerzyć do 2 TB za pomocą kart microSD, co wystarcza do przechowywania ulubionych gier i aplikacji.

Wyświetlacz urządzenia to 3,95-calowy ekran IPS o rozdzielczości 720x720 pikseli, zapewniający wyraźny i jasny obraz. Pełna laminacja OCA sprawia, że ekran dotykowy jest jeszcze bardziej responsywny i łatwy w użyciu.

Jeśli chodzi o łączność, RG Cube jest na bieżąco z Bluetooth 5.0 i WiFi 802.11 ac. A dzięki baterii o pojemności 5200 mAh użytkownicy będą mogli cieszyć się nawet 7 godzinami grania bez konieczności ładowania.

Anbernic RG Cube będzie dostępny w trzech kolorach: Radiant Purple, Beige White i Grey, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać urządzenie odpowiadające jego gustom. Oczekuje się, że ceny i szczegóły dotyczące premiery zostaną wkrótce ogłoszone.

Źródło: Anbernic