Galaxy S25 Ultra może doczekać się dużych zmian w module aparatu

Autor: Vlad Cherevko | 27.05.2024, 17:21
Galaxy S25 Ultra może doczekać się dużych zmian w module aparatu

Według najnowszych przecieków, Samsung przygotowuje dużą aktualizację dla swojego flagowego smartfona Galaxy S25 Ultra. Oczekuje się, że nowy model otrzyma znacznie ulepszony teleobiektyw i ultraszerokokątny aparat.

Co wiadomo

Według informacji od insidera Ice Universe, Galaxy S25 Ultra będzie miał 200-megapikselowy aparat główny, 50-megapikselowy aparat super szerokokątny, 50-megapikselowy teleobiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym i 50-megapikselowy super teleobiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym.

Jeśli zostanie to potwierdzone, Samsung porzuci 10-megapikselowy 3-krotny teleobiektyw znajdujący się w Galaxy S24 Ultra na rzecz nowego 50-megapikselowego teleobiektywu. Zmiana ta ma znacząco poprawić jakość obrazu, szczególnie w warunkach słabego oświetlenia. Oczekuje się również, że Galaxy S25 Ultra będzie wyposażony w 50-megapikselowy aparat ultraszerokokątny, który zastąpi 12-megapikselowy czujnik swojego poprzednika. To ulepszenie pozwoli na jeszcze bardziej szczegółowe zdjęcia.

Równie interesujące są plotki, że Samsung może zaprezentować nowy układ Gemini Nano 2 jako część swojego flagowca z 2025 roku. Oczekuje się, że chip ten przyniesie ulepszenia w zakresie sztucznej inteligencji, co może sprawić, że Galaxy S25 Ultra będzie jeszcze bardziej konkurencyjny na rynku.

Podczas gdy dokładna specyfikacja aparatu dla S25 i S25 Plus nie została jeszcze ujawniona, Galaxy S25 Ultra będzie prawdopodobnie jedynym modelem w ofercie z radykalnie ulepszonym aparatem.

Źródło: Weibo/Ice Universe