Wszystkie tytuły z serii Metro autorstwa ukraińskiego studia 4A Games zostały przecenione na Steam do 9 czerwca.

Autor: Vladislav Nuzhnov | 28.05.2024, 09:03
Wszystkie tytuły z serii Metro autorstwa ukraińskiego studia 4A Games zostały przecenione na Steam do 9 czerwca.

Miłośnicy postapokaliptycznych i pierwszoosobowych strzelanek powinni zwrócić uwagę na serię gier Metro, która przenosi gracza do zniszczonej wojną nuklearną Rosji. Produkcją zajęło się ukraińskie studio 4A Games, a teraz całą serię można nabyć w niskiej cenie do 9 czerwca.

Co wiemy

Jeśli słyszeliście już wiele o Metro, to możecie przestać czytać i kupić kompletny zestaw za 9 dolarów . Zawiera on wszystkie 3 gry z serii i absolutnie wszystkie dodatki.

Każdą z gier można jednak kupić osobno. Metro 2033 Redux i Metro Last Light Redux - dwie pierwsze części serii kosztują po 2 dolary. Historia opowiada o młodym mężczyźnie imieniem Artem, który uciekł przed eksplozjami nuklearnymi w moskiewskim metrze. Pewnego dnia jego stacja zostaje sterroryzowana przez tajemnicze czarne stwory, a bohaterowi nie pozostaje nic innego, jak wyruszyć w długą i ekscytującą podróż. Będziesz musiał odwiedzić różne stacje, powierzchnię martwego miasta, spojrzeć śmierci w oczy i dołożyć wszelkich starań, aby uratować jedną z ostatnich ostoi ludzkości.

Metro Exodus, trzecia gra z serii, kosztuje 6 dolarów. Nadal gramy jako Artem, ale teraz będziemy podróżować po zniszczonej Rosji, a nie tylko Moskwie. Większość wydarzeń rozgrywa się w półotwartym świecie, arsenał uległ poprawie, grafika stała się bardziej realistyczna, czas fabuły się wydłużył, a atmosfera jest chyba najmocniejszym aspektem gry.

Można również zakupić Expansion Pass za 3 dolary, który zawiera dwa dodatki fabularne (można je również nabyć osobno, jeśli posiadacie już Exodus).

Więcej szczegółów na temat promocji można znaleźć pod tym linkiem.