Lenovo przygotowuje budżetową wersję swojej konsoli do gier Legion Go o nazwie Lenovo Legion Go Lite

Autor: Vlad Cherevko | 28.05.2024, 10:56
Lenovo przygotowuje budżetową wersję swojej konsoli do gier Legion Go o nazwie Lenovo Legion Go Lite

W świecie przenośnych urządzeń do gier wkrótce pojawi się nowy przedstawiciel. Znana marka Lenovo przygotowuje się do wydania nowego modelu konsoli, który zapowiada się na prawdziwe odkrycie dla graczy z ograniczonym budżetem. Nowość nosi nazwę Lenovo Legion Go Lite i jest uproszczoną wersją popularnego już urządzenia Lenovo Legion Go.

Co wiadomo

Najnowsze doniesienia portalu WindowsCentral wskazują, że nowość od Lenovo zostanie ogłoszona już wkrótce. Oczekuje się, że Legion Go Lite zadowoli użytkowników mniejszym rozmiarem wyświetlacza, co nie tylko zmniejszy jego wagę, ale także zwiększy przenośność urządzenia.

Równie ważną zmianą będzie rezygnacja z odłączanych joysticków, co z pewnością obniży koszty produkcji. Jeśli chodzi o wydajność, źródła twierdzą, że konsola zostanie wyposażona w chipset AMD z serii Z1.

Lenovo Legion Go Lite zapowiada się na poważnego konkurenta na rynku przenośnych konsol do gier, oferując wysokiej jakości rozwiązanie w przystępnej cenie. Jest to strategiczne posunięcie ze strony Lenovo, mające na celu zwiększenie udziału w rynku i przyciągnięcie nowych klientów poszukujących wysokiej jakości urządzenia do gier w niższej cenie.

Choć konkretne szczegóły nie są jeszcze znane, oczekuje się, że Lenovo Legion Go Lite zostanie wkrótce wprowadzony na rynek, stając się przystępną cenowo alternatywą na rynku przenośnych konsol do gier.

Źródło: WindowsCentral