Nieźle, ale nie aż tak: gracze nie wykazali zainteresowania The Rogue Prince of Persia, mimo że gra zbiera dobre oceny

Autor: Anton Kratiuk | 28.05.2024, 14:03
Nieźle, ale nie aż tak: gracze nie wykazali zainteresowania The Rogue Prince of Persia, mimo że gra zbiera dobre oceny

Wczoraj światło dzienne ujrzała wczesna wersja platformówki akcji The Rogue Prince of Persia od studia Evil Empire, które znane jest z wieloletniego i niezwykle udanego wsparcia dla Dead Cells.

Co wiemy

Dzień po premierze gry możemy stwierdzić, że The Rogue Prince of Persia nie przyciągnęła uwagi graczy. Według statystyk SteamDB, szczyt online nowości nie osiągnął nawet tysiąca osób i wynosił zaledwie 849 graczy!

Nieźle, ale nie aż tak: gracze nie wykazali zainteresowania The Rogue Prince of Persia, mimo że gra zbiera dobre oceny-2

Jednocześnie The Rogue Prince of Persia zbiera dobre recenzje - 74% pozytywnych.

Nieźle, ale nie aż tak: gracze nie wykazali zainteresowania The Rogue Prince of Persia, mimo że gra zbiera dobre oceny-3

Niemal zerowe zainteresowanie grą może wynikać z faktu, że fani serii Prince of Persia nie akceptują nowej gry jako części franczyzy, a fani gatunku roguelike i gier podobnych do Dead Cells, do których ta gra jest skierowana, również nie są nią zainteresowani, ponieważ nie oferuje ona nic nowego i jest bardzo podobna do Dead Cells pod wieloma względami, chociaż Evil Empire temu zaprzecza.

Zasadniczo The Rogue Prince of Persia nie ma żadnej docelowej grupy odbiorców, a nisza, w której jest dobra, jest zajęta przez jeszcze bardziej godnych konkurentów, chociaż krytycy wskazali, że platformówka akcji ma wszelkie szanse na prześcignięcie Dead Cells, ale zajmie to deweloperom dużo czasu.

Być może Evil Empire przełożyło premierę The Rogue Prince of Persia nie bez powodu, bo jego gra wyglądałaby dość smutno na tle Hades II.

Źródło: Steam