Sprzedaż iPhone'ów w Chinach wzrosła w kwietniu po ogromnych rabatach Apple

Autor: Nastya Bobkova | 29.05.2024, 00:49
Sprzedaż iPhone'ów w Chinach wzrosła w kwietniu po ogromnych rabatach Apple

Raport Chińskiej Akademii Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (CAICT) pokazuje, że dostawy smartfonów zagranicznych marek wzrosły w kwietniu o 52%. Większość z tych telefonów to urządzenia Apple.

Co wiemy.

Jest to wyraźne ożywienie po 37% spadku w pierwszych dwóch miesiącach 2024 roku. Pomimo pesymistycznych prognoz w tamtym czasie, dane Apple wykazały pozytywny trend.

Głównym powodem tego wzrostu były duże rabaty od Apple, 2300 juanów (320 USD) na niektóre modele. Promocje te prawdopodobnie nadal będą napędzać sprzedaż iPhone'ów w maju.

Ogromne obniżki rozpoczęły się po tym, jak Huawei wprowadził na lokalny rynek swoją serię Pura 70. Huawei wyprzedził Apple i jest obecnie drugą co do wielkości marką smartfonów w Chinach po Honor, byłej spółce zależnej Huawei.

W kwietniu tego roku w Chinach sprzedano 3,495 miliona smartfonów zagranicznych marek, w porównaniu do 2,301 miliona w kwietniu ubiegłego roku.

Łącznie w kwietniu kupiono 22,7 miliona smartfonów, co oznacza wzrost o 25,5% rok do roku.

Sprzedaż iPhone'a 15 w Chinach była słabsza niż iPhone'a 14. Jednak w miarę zbliżania się iPhone'a 16 oczekuje się, że nowa seria przyniesie szereg ulepszeń.

Źródło: Reuters