Samsung odniósł zwycięstwo w procesie patentowym dotyczącym Bixby i Galaxy Buds.

Autor: Vlad Cherevko | 29.05.2024, 01:33
Samsung odniósł zwycięstwo w procesie patentowym dotyczącym Bixby i Galaxy Buds.

W batalii prawnej, która mogła poważnie wpłynąć na działalność Samsunga, firma odniosła ważne zwycięstwo. Amerykański sąd oddalił pozew o naruszenie patentu wniesiony przeciwko południowokoreańskiemu gigantowi technologicznemu. Pozew dotyczył wykorzystania technologii audio w produktach takich jak Bixby i Galaxy Buds.

Co wiadomo

Powód, Synergy IP Pte, firma założona przez byłego wysokiego rangą pracownika Samsunga, Ahn Seung-ho, twierdził, że Samsung nielegalnie wykorzystał technologię należącą do firmy audio Statern. Ahn Seung-ho, który wcześniej zajmował się sprawami patentowymi w Samsungu, oskarżył swojego byłego pracodawcę o naruszenie dziesięciu patentów związanych z produktami audio.

Sąd uznał jednak, że roszczenie nie może zostać spełnione, ponieważ sam fakt naruszenia patentu nie został udowodniony. Ponadto poinformowano, że Ahn Seung-ho ukradł poufne dane Statern z Samsunga, korzystając z pomocy urzędnika ds. własności intelektualnej firmy, który wcześniej był jego podwładnym. Informacje te zostały wykorzystane do złożenia pozwu o naruszenie patentu przeciwko Samsungowi.

Ta decyzja sądu była znaczącą ulgą dla Samsunga, ponieważ pozwoliła uniknąć potencjalnie ogromnych płatności licencyjnych i zachować reputację firmy w branży. W związku z tym Samsung będzie nadal rozwijał swoją innowacyjną technologię audio, wzmacniając swoją pozycję na rynku.

Źródło: The Korea Economic Daily